ОпштествоХроникаХроника.Портал

Казни за 164 возачи во Скопје, 23 за брзо возење

На територијата на град Скопје во текот на вчерашниот ден во рамки на засилените сообраќајни контроли се изречени вкупно 164 мерки, меѓу кои за возење повеќе од дозволената брзина 23, 10 санкции за непрописно престројување и три за нерегистрирани возила.

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close