0_Македонија.ПорталВидео изјаваОпштествоХроникаХроника.Портал

Казни за 136 возачи во Скопје, 46 за брзо возење 

На територијата на град Скопје изречени се вкупно 136 сообраќајни мерки, меѓу кои за возење повеќе од дозволената брзина 46, шест за возење без возачка дозвола и три за нерегистрирани возила.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close