Видео изјаваХроникаХроника.Портал

Казни за 123 возачи на мотоцикли на територијата на цела држава

Во текот на вчерашниот ден спроведена е зајакната акциска контрола на територијата на Република Северна Македонија за санкционирање на прекршоци што ги чинат возачите на мотоцикли, при што санкционирани се 123 возачи.

Back to top button
Close
Close