0_Македонија.ПорталОпштествоХроникаХроника.Портал

Казнети 98 возачи за брзо возење на територијата на СВР Штип

На подрачјето на СВР Штип денеска е спроведена засилена акциска контрола за санкционирање на возачи кои управуваaт возило со брзина поголема од пропишаната, при што санкционирани се 98 возачи, од кои 22 на територија на Штип, 19 на територија на Кочани, 16 на територија на Свети Николе, 15 на територија на Берово…

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close