Видео изјаваХроникаХроника.Портал

Казнети 648 возачи за брзо возење на територија на цела држава

Во текот на вчерашниот ден на територијата на Република Северна Македонија  санкционирани се 648 возачи на возила кои се движеле со брзина поголема од дозволената.

Back to top button
Close
Close