0_Web_АктуелноОпштествоХроникаХроника.Портал

Казнети 59 возачи за брзо возење на автопатот Скопје-Велес

Мобилната единица за безбедност во сообраќајот денеска спроведе засилена акциска контрола за санкционирање на возачи кои управуваaт возило со брзина поголема од пропишаната, на автопатот Скопје-Велес, при што санкционирани се 59 возачи.

Back to top button
Close
Close