0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталХроникаХроника.Портал

Казнети 379 лица за неносење заштитна маска

Во текот на изминатото деноноќие на целата територијата на државата по однос на мерката за неносење лична заштита на лице регистрирани се 379 прекршоци, соопшти Министерството за внатрешни работи.

Скопје, 18 август 2020 (МИА) – Во текот на изминатото деноноќие на целата територијата на државата по однос на мерката за неносење лична заштита на лице регистрирани се 379 прекршоци, соопшти Министерството за внатрешни работи.

МВР,  воедно, апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со Ковид -19. фф/сп/

Back to top button
Close
Close