ОпштествоХроникаХроника.Портал

Казнети 33 возачи за брзо возење на територија на Крива Паланка

Триесет и три возачи се санкционирани поради брзо возење на подрачјето на Крива Паланка во денешната акциска контрола на полициските службеници од СВР Куманово. Од сообраќај се исклучени и пет возила поради други прекршоци, соопшти вечерва Министерството за внатрешни работи. 

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close