0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталОпштествоХроникаХроника.Портал

Казнети 304 лица за неносење маска

Во текот на изминатото деноноќие во земјава се регистрирани 304 прекршоци за неносење лична заштита на лице, соопшти МВР.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close