ОпштествоХроникаХроника.Портал

Казнети 230 возачи во Скопје – 42 за брзо возење, 36 за немање дозвола

На територијата на Скопје вчера се изречени 230 казни, меѓу кои за возење без возачка дозвола 36, 17 за технички неисправни и нерегистрирани возила и 24 за користење мобилен телефон.

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close