ХроникаХроника.Портал

Казнети 218 возачи на мотоцикли

Санкционирани се 218 возачи на мотоцикли во текот на вчерашниот ден на територијата на Република Северна Македонија во рамки на спроведената  зајакната акциска контрола за санкционирање на прекршоци што ги чинат возачите на мотоцикли.

Back to top button
Close
Close