Видео изјаваХроникаХроника.Портал

Казнети 131 возач на мотоцикли на територијата на цела држава

Во текот на вчерашниот ден во периодот од 20:00 до 24:00 часот спроведена е зајакната акциска контрола на територијата на Република Северна Македонија за санкционирање на прекршоци што ги чинат возачите на мотоцикли, при што санкционирани се 131 возач.

Back to top button
Close
Close