0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталПолитика

Казнети 124 возачи во Центар и Илинден, 20 немале возачка дозвола

На териториите на Општина Центар и Општина Илинден вчера се изречени вкупно 124 мерки, меѓу кои 11 за брзо возење, 20 за возење без возачка дозвола, четири за нерегистрирани возила, 17 за возење под дејство на алкохол и шест за минување на црвено светло.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close