0_Македонија.ПорталХроникаХроника.Портал

Казнети 110 возачи во Струмица, 54 возеле со брзина поголема од дозволената

Мобилната единица за безбедност во сообраќајот при Министерството за внатрешни работи вчера спроведе засилена акциска контрола на сообраќајот на територијата на Струмица, при што санкционирани се 110 возачи. Од нив, 54 возеле со брзина поголема од дозволената, 10 се казнети за возење без возачка дозвола, осум за возење на нерегистрирано возило.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close