0_Web_АктуелноОпштествоХроникаХроника.Портал

Казнет тетовец, кој со „Бе-Ем-Ве“ на автопат возел 300 километри на час 

Службеници на тетовската Полициска станица за безбедност на патниот сообраќај го откриле и санкционирале 24-годишниот Б.Ј. од Тетово, кој управувал патничко моторно возило „Бе-Ем-Ве“, со тетовски регистарски ознаки и околу 12.30 часот на автопатот Гостивар-Тетово се движел со брзина од 300 километри на час. 

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close