ОпштествоХроникаХроника.Портал

Казнен налог за 31-годишна скопјанка за лажен негативен ковид тест

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје до скопскиот Основен кривичен суд поднесе предлог за издавање казнен налог против 31-годишна скопјанка за сторено кривично дело „фалсификување исправа“ од член 378 став 1 од Кривичниот законик, соопшти ОЈО Скопје.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close