СветСвет.ПорталСвет.Слајдер

Казахстан: Убедлива победа на партијата на поранешниот претседател Назарбаев, приведени десетици незадоволни граѓани

Партијата „Нур Отан“, предводена од влијателниот поранешен претседател на Казахстан, Нурсултан Назарбаев, убедливо  победи на вчерашните парламентарни избори, освојувајќи речиси 72 проценти од гласовите, покажаа резултатите од истражувањето на јавното мислење, пренесуваат британските медиуми.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close