0_Магазин.ПорталЗанимливости

Кавга за јагне на ражен на хрватска плажа

Сопственик и уште неколкумина други се изведени пред суд во Задар, оти вербално се судриле со туристи на плажата Голубинка, кои негодувале бидејќи на едрилицата „завртеле“ јагне на ражен.

Таг
Back to top button
Close
Close