0_Спорт.ПорталФудбал

Кавани останува уште една година на „Олд Трафорд“

Уругвајскиот напаѓач Едисон Кавани го продолжи денеска договорот со англискиот прволигаш Манчестер јунајтед и ќе остане на „Олд Трафорд“ до лето 2022 година.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close