0_Спорт.ПорталФудбал

Кавани ќе потпише договор со Атлетико

Напаѓачот на Пари Сен-Жермен, Единсон Кавани е близу до преселба во Атлетико. Агентот на 32-годишниот Уругваец пристигна во Мадрид за да се договори за деталите за трансферот.

Мадрид, 28 јануари 2020 (МИА) – Напаѓачот на Пари Сен-Жермен, Единсон Кавани е близу до преселба во Атлетико. Агентот на 32-годишниот Уругваец пристигна во Мадрид за да се договори за деталите за трансферот.

Извор од придружбата на Кавани рече дека прашањето треба да се реши денес, веројатно во наредните часови.

Договорот на Кавани со Атлетико ќе биде 2,5 години со можност за продолжување за уште една сезона.

Кавани не поминал лекарски преглед и покрај претходните извештаи за ова. Сепак, луѓето блиски до играчот тврдат дека „нема да има проблеми со медицинскиот преглед на Единсон, бидејќи тој е во одлична состојба“.

Најновата понуда на Атлетико до парижаните беше 15 милиони евра плус три милиони  бонус. зс/

Таг
Back to top button
Close
Close