0_Спорт.ПорталSport.SlajderФудбал

Кавани е подготвен за голем компромис, за да остане во ПСЖ

„Екип“ пишува дека Кавани е подготвен да ја намали својата плата за 40 отсто за да остане на „Парк де Пренс“. Тој добива 16 милиони евра годишно, а Интер му нуди 5 милиони по сезона да го засили тимот.

Париз, 22 мај 2020 (МИА) – Напаѓачот на Пари Сен Жермен, Единсон Кавани едвај чека да потпише нов договор со клубот. Уругвајскиот репрезентативец прими неколку понуди од клубови кои сакаат да го привлечат како слободен агент по завршувањето на сезоната. Сепак, тој претпочита да го продолжи договорот со парижаните.

„Екип“ пишува дека Кавани е подготвен да ја намали својата плата за 40 отсто за да остане на „Парк де Пренс“. Тој добива 16 милиони евра годишно, а Интер му нуди 5 милиони по сезона да го засили тимот.

За време на тековната кампања, напаѓачот забележа 22 натпревари и 7 гола на сите турнири.

Сепак, тој беше измачуван од повредите и го загуби стартното место во ПСЖ на штета на Мауро Икарди.

Таг
Back to top button
Close
Close