0_Македонија.ПорталДописници МКДОпштествоОпштински вести

Кавадаречкиот планинар  Никола Минчоров добитник на плакетата „Даре Џамбаз” за животно дело

Кавадаречкиот планинар  Никола Минчоров е добитник на плакетата „Даре Џамбаз” за животно дело, за МИА потврдија од македонската Федерација на планинарски спортови. 

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close