Дописници МКДОпштествоОпштински вестиХроникаХроника.Портал

Кавадарчанка пријавила физички напад од 15-годишниот син

Кавадарчанка пријавила физички напад од својот син, информираше денеска портпаролот на СВР Велес, Верољуб Додевски.

Кавадарци, 29 јули 2021 (МИА) – Кавадарчанка пријавила физички напад од својот син, информираше денеска портпаролот на СВР Велес, Верољуб Додевски.

– Вчера во ОВР Кавадарци, 32-годишна жена пријавилa дека околу 11.30 часот во домот била физички нападната од нејзиниот 15 – годишен син, кој бил сместен во „Мал групен дом“ во Кавадарци и со него ќе се постапува според Законот за детска правда, појасни Додевски. свд/цр

Таг
Back to top button
Close
Close