Svet.SlajderБалканБалкан.Портал

Катимерини: Средбата меѓу Ердоган и Мицотакис мина во позитивна атмосфера

Разговорот меѓу грчкиот премиер Кирјакос Мицотакис и турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган на денешната средба во рамки на Самитот на НАТО во Брисел, помина во позитивна атмосфера, изјавија за „Катимерини“ извори од грчката Влада.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close