0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталBiznis.SlajderАнализаБизнисБизнис.ПорталЕкономијаМИА Истражува

Катастарот лани впишал 15.852 легализирани објекти, нова евиденција и за државниот имот

Во Агенцијата за катастар на недвижности лани биле успешно завршени 15 852 барања за легализација. Од стартот на процесот за легализација досега вкупно се впишани 264.488 легализирани објекти, информираат за МИА од Агенцијата за катастар на недвижности.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close