Свет

Катар со инвестиција од пет милијарди долари во Нигерија

Катар, земја богата со нафта, ќе инвестира пет милијарди долари за развивање на економијата на таа африканска држава.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close