ИзбраноМИА Истражува

Каталин Карико – „мајката“ на вакцината против коронавирусот

Потпретседателката на „БиоНТек“ е родена на 17 јануари 1955 година и е автор на голем број патенти одобрени во САД. Таа, исто така, е коосновач на компанијата RNARx, што беше активна од 2006 до 2013 година, и мајка на двократната носителка на златен олимписки медал, веслачката Сузан Франсие, која е магистер по криминологија и социологија.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close