Svet.SlajderДописници СветЕвропаЕвропа.Портал

Кастекс сака 2021 година да биде „година на француската гастрономија“ за да им помогне на рестораните

Францускиот премиер Жан Кастекс на прес-конференцијата на која ги образложи мерките и етапите за излегување од мерките на ограничување, меѓу другото соопшти дека сака да ја направи 2021 година „година на француска гастрономија“ со цел да им помогне на рестораните, засега административно затворени најмалку до 20 јануари поради епидемијата на коронавирус, јави дописникот на МИА.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close