0_Web_АктуелноSvet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Кастекс: Над 60 отсто од новозаболените во Франција имаат британска мутација на коронавирусот

-Циркулацијата на вирусот се забрза во последните две недели и јасно е дека тој е поврзан со британската мутација, рече Кастекс на прес-конференција, пренесен од британските медиуми.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close