0_Македонија.ПорталОпштински вестиСкопје

Карпош со значително повеќе пари за зеленило и јавна хигиена

Со измените на буџетската Програма од областа на екологијата и енергетската ефикасност, општина Карпош на 56-та седница одлучи повеќекратно да ги зголеми средствата за зелени површини, хортикултура, јавна хигиена, обновување и одржување на урбана опрема, реквизити за детски и спортски игралишта.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close