Kultura.SlajderКултураКултура.Портал

„Кармен“ го отвора Меѓународниот фестивал на монодрамата во Битола

На сцената на Народниот театар во Битола, денеска НУ Драмски театар Скопје ќе го отвори Меѓународниот фестивал на монодрамата во Битола со претставата „Кармен“, од шпанскиот автор Мигел Делибес, а во режија на Дејан Пројковски.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close