0_Спорт.ПорталКошарка

Кари: Моето враќање беше планирано за 1 март

Кошаркарот на Голден Стејт, Стеф Кари го потврди датумот на враќање на теренот, по повредата со скршеница на левата рака.

Њу Џерси, 23 февруари 2020 (МИА) – Кошаркарот на Голден Стејт, Стеф Кари го потврди датумот на враќање на теренот, по повредата со скршеница на левата рака.

-Моето враќање беше закажано за 1 март и мислам дека така ќе биде, изјави Кари.

Воините не го соопштија точниот датум, но беше објавено дека е планирано Кари да се врати во скоро време.

На 1 март, Голден Стејт треба да игра со Вашингтон. зс/

Таг
Back to top button
Close
Close