Дописници МКДОпштински вести

Карбинци ќе продолжи со уредувањето и регулацијата на Козјачка Река

Општина Карбинци обезбеди средства за регулација и доуредување на Козјачка река во село Карбинци на потегот од плоштадот и стадионот во должина од 150 метри, соопшти градоначалникот на Општина Карбинци, Јордан Насев.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close