Останато

Каратистите на „Маваши“ од Кисела Вода освоија четири медали на меѓународен турнир

На меѓународниот турнир „Солидарност опен 2019“ кој викендот се одржа во Скопје каратистите на „Маваши“ од Кисела Вода освоија 4 медали, од кои два златни и два бронзени.

Back to top button
Close
Close