СветСвет.Слајдер

Карантин воведен и австралиската сојузна држава Квисленд

Австралиските власти воведоа тридневно затворање на сојузната држава Квисленд, вклучително и на третиот град по големина во земјата, Брисбејн

Back to top button
Close
Close