0_Македонија.ПорталПолитика

Карантин при влез во Германија, доколку граѓаните престојувале во ризично подрачје од Ковид-19

Бидејќи Северна Македонија моментално е назначена како ризично подрачје со особено голем ризик на инфекција од Ковид-19, сите лица што престојувале во ризична област десет дена пред влез, мора начелно да одат во карантин откако ќе влезат во Германија, објави на Фејсбук германската Амбасада.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close