0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderПолитика

Каракачанов со критики за Комисијата меѓу Бугарија и Северна Македонија во однос на Гоце Делчев

Лидерот на ВМРО и бугарски вицепремиер Красимир Каракачанов ја критикуваше меѓусекторската комисија помеѓу Бугарија и Северна Македонија, која треба да ги расчисти историските и образовните прашања меѓу двете земји. Тој тврди дека Комисијата „заглавила“ кога дошло на ред прашањето за животот и делото на Гоце Делчев.

Back to top button
Close
Close