0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталОпштество

Караџовски: Сите сме во опасност од Ковид-19, повозрасните се поризични, но може да почине и човек без хронично заболување

Сите сме во опасност од Ковид-19, постарите генерации се поизложени, но може да почине и човек без хронично заболување. Ова е опасно заразување, да не се занесуваме, нагласи Жарко Караџовски, претседател на Комисијата за заразни болести во интервјуто на Канал 5 телевизија. 

Back to top button
Close
Close