0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderОпштество

Осумдесет отсто од регистрираните случаи со Ковид-19 се асимптоматски, информира Караџовски

Претседателот на Комисијата за заразни болести, Жарко Караџовски рече дека во просек 80 отсто од сите регистрирани случаи со Ковид-19 се асимптоматски или се со многу лесна незначителна клиничка слика.

Back to top button
Close
Close