Svet.SlajderБалканБалкан.Портал

Караџиќ: Српскиот народ и јас, заедно веќе победивме

Радован Караџиќ, по пресудата со која вчера беше осуден на доживотен затвор, испрати порака од Хаг, која ја пренесе неговиот адвокат Марко Сладојевиќ.

Back to top button
Close
Close