Svet.SlajderСвет

Капсулата „Драгон“ пристигна на Меѓународната вселенска станица

Капсулата „Драгон“ на компанијата „Спејс Икс со четворица астронаути денеска пристигна на Меѓународната вселенска станица, еден ден откако беше лансирана од вселенскиот центар Кенеди на НАСА

Back to top button
Close
Close