Политички партии

Капиталните инвестиции се приоритет за СДСМ, се градат и рехабилитираат 400 километри патишта во државата

Капиталните инвестиции, вложувањата во инфраструктурни проекти на централно и локално ниво, како предуслов за развојот и постигнување на повисоки стапки на економски раст остануваат приоритет на СДСМ и на институциите што ги предводи.  

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close