Kultura.SlajderКултураКултура.Портал

„Капетанот Џон Пиплфокс“ на Јутјуб каналот на Драмски театар

На Јутјуб каналот на Драмски театар Скопје денеска во 19 часот ќе биде емитувана претставата за млади „Капетанот Џон Пиплфокс“.

Скопје, 23 мај 2020 (МИА) – На Јутјуб каналот на Драмски театар Скопје денеска во 19 часот ќе биде емитувана претставата за млади „Капетанот Џон Пиплфокс“.

Претставата е направена по текст  на Душан Радовиќ, а во режија на Коле Ангеловски.см/са/

Back to top button
Close
Close