0_Спорт.ПорталСпорт.СлајдерФудбал

Капело: Милан може до шампионска титула

Италијанскиот стратег Фабио Капело оцени во разговор за „Газета дело Спорт“ дека неговиот поранешен клуб Милан има реални шанси сезонава да ја освои титулата во Серија А.

Рим, 2 декември 2020 (МИА) – Италијанскиот стратег Фабио Капело оцени во разговор за „Газета дело Спорт“ дека неговиот поранешен клуб Милан има реални шанси сезонава да ја освои титулата во Серија А.

– Во вакви чудни околности во кои се игра фудбалот, Милан има добра шанса. Пиоли има многу опции, екипата е одлична, но најважно е дека сите веруваат во тоа. Погледнете го Ибрахимовиќ. Не само што ги тресе противничките мрежи, туку со својот стас и гард ја влече екипата напред. Ако биде пример за соиграчите, тогаш имаат шанса, оцени Капело.

Тој, сепак, додаде дека Интер, за него, останува главен претендент за титулата во Италија.

– Останувам на својата прогноза. Интер е најопасната екипа во Серија А, но Конте мора да го размрда тимот и да го врати на вистинскиот пат, додаде Капело. ег/зс/

Таг
Back to top button
Close
Close