0_Sport,PortalRezultatetSport.SlajderTë Tjera

Kanzas siti për të dytën herë e fitoi Super boullin

Ekipi i Kanzas siti është kampioni i ri në NFL, pasi mbrëmë në luftën për titullin e fitoi San Franciskon me 31:20

Majami, 3 shkurt 2020 (MIA) – Ekipi i Kanzas siti është kampioni i ri në NFL, pasi mbrëmë në luftën për titullin e fitoi San Franciskon me 31:20.

Për Kanzas siti ky është trofeu i dytë i kampionëve nga Super Boul dhe i pari pas pauzës 50 vjeçare.

Deri në triumf “Çifs” erdhën me një kthesë të madhe dhe një seri prej 21:0 kështu që negativen prej 10:20 e shndërruan në pozitivë.

Me nga gjashtë trofe kampionësh, ekipet më të suksesshme në historinë e ligës NFL janë Pitsburg dhe Nju-Ingland. ls/fab

 

Таг
Back to top button
Close
Close