0_Спорт.ПорталSport.SlajderСпортФудбал

Кантона и Бекам го кренаа гласот против Супер лигата: Никој не ги праша навивачите

Поранешните фудбалски ѕвезди на премиерлигашот Манчестер јунајтед, Ерик Кантона и Дејвид Бекам, се произнесоа денеска во врска со најавената Супер лига зад која застана нивниот поранешен клуб, оценувајќи дека новото натпреварување ги игнорирало ставовите на навивачите и може да ги загрози изворните фудбалски вредности.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close