Дописници МКДОпштински вести

Кандидатите за градоначалници за Општина Штип од СДСМ и ТМРО презентираа дел од приоритетите

Кандидатот  за градоначалник на Општина Штип од СДСМ, Сашко Николов на денешната прес-конференција презентираше дека како пратеник издејствувал решавање и чистење на каналот за наводнување на земјоделските површини во атарите на штипското село Стар Карорман и за селата на Општина Карбинци, а преку кој се обезбедува вода за околу 560 хектари земјоделско земјиште.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close