Svet.SlajderСветСвет.Портал

Кандидат на партијата на Моралес победи на претседателските избори во Боливија

Победата на кандидатот на Движењето Моралес за социјализам, Луис Арсе (57), значи ненадеен пресврт на Боливија од конзервативната политика на претходната привремена влада поддржана од САД.

Back to top button
Close
Close