Svet.SlajderБалканДописници Свет

Канчев: Секој трет заразен во Бугарија е од делта сојот

Главниот здравствен инспектор Ангел Канчев, на денешниот брифинг во Министерството за здравство на Бугарија, изјави дека има промена во трендот на ширење на Ковид-19, јави дописникот на МИА од Софија

Back to top button
Close
Close