0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталПолитика

Канческа Милевска: Немало никакви преговарања, интересите на државата секогаш ми биле на прво место

Поранешната министерка за култура и поранешна пратеничка од ВМРО-ДПМНЕ, Елизабета Канческа Милевска тврди дека немала никаков притисок, ниту од нејзината  партија, ниту од страна на СДСМ да гласа за уставните измени во Собранието за промена на името и дека гласала по свое убедување.

Back to top button
Close
Close